ביטוח תאונות אישיות

למרות שביטוח תאונות אישיות נתפש, בהגדרתו, כביטוח בריאות, למעשה, מבחינת העיקרון שמאחוריו, הוא קרוב יותר במהותו לקונספט של ביטוחי החיים. בשונה מסוגי ביטוחי בריאות, הכיסוי הביטוחי שלו איננו מתייחס לעלותם המתמשכת של ניתוחים וטיפולים רפואיים, אלא מעניק למבוטח סכום שנקבע מראש, בהתרחש אחד המקרים המוגדרים בפוליסה. ביטוח תאונות אישיות נחשב לביטוח נפרד, העומד בפני עצמו, ומומלץ לרכוש אותו ללא קשר לביטוחים אחרים בהם אתם מבוטחים.

 

ישנם הבדלים ניכרים בין תמהילי הפוליסות השונות של ביטוחי תאונות אישיות ואפילו בתוך אותה חברת ביטוח ניתן למצוא מספר הצעות אשר שונות האחת מהשנייה. לדוגמה, חלק מהפוליסות משלבות בין ביטוח תאונות האישיות לביטוח מחלות קשות.

 

נקודות שיש לבדוק בעת רכישת ביטוח תאונות אישיות:
 

הגדרת אובדן כושר עבודה - כאן, חשוב מאד הניסוח המדויק של הכיסוי. חשוב מאד כי הפוליסה תגדיר במדויק את תחום העיסוק "אובדן כושר עבודה לעסוק במקצוע של המבוטח" ולא בניסוחים ערטילאיים כמו "במקצוע המתאים לכישוריו" או "במקצוע כלשהו". ניסוחים מסוג זה מהווים פרצה דרכה עלולה חברת הביטוח להתחמק מתשלום, במידה ותידרש לפצות את המבוטח.

אחוזי אובדן כושר עבודה אשר ידרשו להפעלת הביטוח - קל יותר להוכיח אחוזים נמוכים של אובדן כושר עבודה מאשר אובדן מלא, לכן, מומלץ לבדוק כי האחוזים המצוינים נמוכים ככל שניתן.

גובה הפרמיה מול הכיסוי הביטוחי - טווח המחירים משתנה בין פוליסה אחת לשנייה ועשוי אף להגיע לפערים עצומים. לכן, חשוב להגדיר את הכיסוי הביטוחי המתאים לכם, ורק לאחר מכן, על פיו, לבדוק הצעות שונות.

האם ניתן להפעיל מספר כיסויים הנכללים בפוליסה במקביל - למשל, אובדן כושר עבודה ובמקביל לו נכות?

צורת הפיצוי והסכומים - האם, במקרה תאונה, יתקבל כל הפיצוי באופן חד פעמי או בצורה של קצבה? האם מדובר בפיצוי או בהחזר הוצאות? מהי ההשתתפות העצמית? מהו תקרת הסכומים?

אינדיקציה לקביעת אובדן כושר העבודה ומיהו הגוף הבוחן

ההחרגות בביטוח תאונות אישיות - כל החרגה בביטוח תאונות אישיות עלולה להוות פתח עבור חברת הביטוח ותשמש כדי להתחמק מתשלום המגיע לכם. בדקו אותן בקפדנות.

 

תאונות קורות, זה עצוב אמנם אבל עובדת חיים. אנחנו בתלפיות 360 עומדים לרשותכם לאורך כל הדרך - מבחירת תמהיל פוליסת הביטוח המתאימה עבורכם ועד לסיוע בקבלת הפיצוי המגיע לכם במקרה של תביעה.

ליצירת קשר -השאירו לנו את פרטיכם: