ביטוח משכנתא

רכישת פוליסות ביטוח המשכנתא נחשבת לחלק בלתי נפרד מקבלת המשכנתא, מאחר וביטוחים אלה מיועדים להבטיח לבנק את החזר כספי ההלוואה שניתנה במסגרת המשכנתא במקרה של אסון. בעבר, ביטוחים אלה בוצעו דרך הבנק שממנו נלקחה המשכנתא, אולם כיום, אין מניעה לערוך אותם בנפרד ושלא דרכו, ומבחינתם של המבוטחים - דרך זו אף עדיפה, מאחר והיא מעניקה להם אפשרויות גמישות ואינם יחידה אחת סגורה המוכתבת להם.

הרכב פוליסת ביטוח משכנתא

פוליסת ביטוח למשכנתא מורכבת משני חלקים, אשר מטרתם לכסות את ההלוואה שניתנה על ידי הבנק (המשכנתא) במקרה של אחד מהאסונות הבאים:

פוליסת ביטוח חיים -
במקרה של מות הלווה (או אחד הלווים) חברת הביטוח משלמת לבנק את שארית ההלוואה אשר עדיין לא נפרעה, ובדרך זו, היא מקטינה את הנטל הכלכלי הכבד, אשר עלול ליפול על משפחה במקרה כזה ולמנוע את הוצאתה מביתה בשל אי התשלום.

פוליסת ביטוח מבנה -
מיועדת למקרים של פגיעה במבנה הנכס, בחלקיו הקבועים ובכל הצמוד אליו (למשל חצר). במרבית המקרים, כאשר היא מוכתבת על ידי הבנק, מחירה של פוליסה זו הוא נמוך, תמהילה בסיסי למדי והיא איננה כוללת הרחבות כמו ביטוח תכולה, ביטוח זכוכית וכד'. חשוב לוודא מהו גובה הכיסוי, מהו גובה הפרמיה החודשית, מהן אפשרויות הרחבתה של הפוליסה והאם קיימת אחריות כלפי צד שליש
י.

 

עומדים לפני לקיחת משכנתא ומתלבטים האם לקחת את הפוליסות שמציע הבנק או לרכוש פוליסות עצמאיות חיצוניות?
אנחנו בתלפיות 360 עומדים לרשותכם לאורך כל הדרך - מבחירת תמהיל פוליסת הביטוח המתאימה עבורכם ועד לסיוע בקבלת הפיצוי המגיע לכם במקרה של תביעה.

ליצירת קשר -השאירו לנו את פרטיכם: